Paslanmaz-Kutu-Harf-Tabela

İnsanların dikkatlerini üzerine çekme amaçlı genel olarak mekânların dış kısımlarında insanların görebilecekleri gibi yerleştirilen özel platformlara tabela denir. Tabelalar çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Geçmişten günümüze baktığımız da en çok tercih edilen tabelalardan biri de ışıksız tabeladır. Bu tabelalar genel olarak alüminyum ve demir profillerden oluşturulur. Müşterilerin isteklerine göre belirlenen özellikler göz önüne alınır ve iskeletin üzerine yerleştirilir. Dikkat çeken yazı tipi ve boyut kullanılarak şık tasarımlar elde edildiği görülür.

Pleksi, alüminyum, polikarbon ve galvenizli saç gibi pek çok levha türü kullanılarak oluşturulan ışıksız tabelaların çevresinde levhayı sabit bir şekilde tutabilecek alüminyum bir çerçeve takılır. Bu sayede tabela istenilen yere monte işlemi sağlanır. Müşterilerin istekleri göz önüne alınarak istenilen yazı ve logo tasarımları gerçekleştirilir. Tasarımlar gerçekleştirilip onaydan geçtikten sonra folyo kesim ile ya da dijital baskı ile tabelanın yazılarının yazıldığı görülür.

İnsanların yolda yürürken görmeye alıştığı tabela türü olarak adlandırılan ışıksız tabela gündüzleri rahatlıkla okunabilmek ama karanlık ortamlarda ışık kaynağı olmadığı için okunması pek mümkün olmamaktadır. Işıksız tabelalar normal tabela üzerine vinil ya da branda baskı uygulaması yapılarak da tasarlanmaktadır. Işıksız tabelaların pek çok kullanım alanları da mevcuttur. Bunlar cephe tabelası, açık hava tabelası, çatı tabelası, yol tabelası ve daha pek çok tabela türünü saymak mümkündür. Müşterilerin gerekli araştırmaları yaparak kendileri için en uygun tabela türünü seçmeleri sağlanır.