1_140331164642_1

Reklam filmlerin de iyi bir senaristin kaleminden çıkan kişilerin ilgisini çekmeyi başaracak senaryoların düzenlenmesine olanak sağlanmalıdır. Her markanın kendine özgün bir çizgisi bulunmaktadır.

Eğer belli bir markanın ürünü tanıtılacaksa var olan çizginin dışına çıkılmamalıdır. Özellikle tanıtıcı olan konunun hedef kitle ve amaca uygun bir şekilde senaryo edilmesi kişilerin daha çok ilgisini çekme de ilk unsur olarak görülmektedir.

reklam filmi çekimi de senaryo kadar yönetmenin de senaryoyu nasıl ifadelendireceği önemli bir unsurudur.

Özellikle yeni oluşturulan markaların ürünlerinin tanıtımlarında kişilerin aklında yer edinmek için iyi bir ifade kullanılması doğru bir şekilde gösterilip kişilerin ilgisini aynı odak noktasına çekilmesinin sağlanması gerekmektedir.

Animasyon filmlerine göz atacak olursak film pazarında en iyi pay alan şirket Pixar’dır. Özellikle filmlerin çekilirken fazlaca özen gösterilmesi ve karakterlerin teknoloji kullanılarak doğru bir şekilde oturtulmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Animasyon film yapma fazla özverili bir çalışmanın sergilenmesini sağlamaktadır. Çünkü tüm gösterimin bilgisayar ortamında farklı yöntemler kullanılarak hayata geçirilmesi çokta kolay bir olay olmamaktadır.

Özellikle büyük bir bütçeye sahip olmayı gerektiren animasyon filmleri karakterlerin hayat geçirilmesinin dışında doğru bir senaryo ve kurgu kullanılarak güzel bir hikâyenin oluşturulması sağlanmalıdır.

Toy Story, Cars, A Bug’s Life ve daha sayabileceğimiz pek çok animasyon filmi vardır.