paflima-kurumsal-network-guvenlik-cozumleri

Tabela yapan firmalar çeşitli yöntemler kullanmaktadır ve bu yöntemlerde çok farklı işler çıkmaktadır. Tabela işi yapan kişiler dijital baskı ya da ofset baskı yönteminin dışında çok daha farklı yöntemler kullanmakta ve işlerine de teknolojiyi ekleyerek son derece gösterişli ve yüksek kalitede sonuçlar çıkarmaktadır.

Peki, bu tabela sistemleri nelerdir bir de onlara göz atalım; ışıklı ve ışıksız tabela sistemleri, kutu harf tabelalar, neon tabela sistemleri, LED tabela sistemleri, totem tabelalar, vinil germe tabelalar, yönlendirme levhaları, çatı tabelası, duvar reklam panoları, yol reklam tabelaları ve pullu tabela sistemleri gibi sistemlerdir.

Işıksız tabelaların ışıklı tabelalardan tek farı aydınlatma ürünlerinin olmaması ve kasa derinliğinin olmamasıdır. Kasa derinliği isteğe göre yapılmaktadır fakat düz yüzeyde kullanılacak tabelalar demir profilin derinliği kadar olmalıdır.

Kutu harf tabelalarda ise çok çeşitli malzeme yelpazesi bulunmaktadır; paslanmaz, alüminyum, ahşap gibi malzemeler kullanılmaktadır.

Neon tabelalar, oldukça iddialı ve dikkat çeken bir tabela çeşididir. Genelde barlar, eğlence merkezleri ya da restoranlar tercih etmektedir.

LED tabelalar, çipi noktasal bir ışık kaynağı olmakla birlikte kılıfın içine yerleştirilmiş elemanla ışığın belirli bir yöne doğru yayılması sağlanmaktadır.

Totem tabelalar, fabrika, holding, çevre yolları, dinlenme tesisleri, mağazalar gibi yerlerde kullanılır. Vinil germe tabela, tek parça istenilen boyutlarda tabela ve de reklam yapmanızı sağlar.

Yönlendirme levhaları, iç mekan ya da dış mekan yönlendirilmelerinde kullanılmaktadır.